حجامت

حجامت عام

حجامت عام :

بهترین و ارجحترين و اولین حجامت برای هر شخصی حجامت عام می باشد. عکسها و مستنداتی  که از  صدها سال قبل هم وجود  دارد، نشان دهنده حجامت عام به عنوان حجامت اصلي می باشد.

حجامت عام یا حجامت بین دو کتف مهمترین حجامتی است که هر شخصی باید انجام دهد.

محل حجامت عام روی ستون فقرات و دقیقاً بین دوکتف می باشد که تقریباً در محاذات ( مقابل) مهره های T2الیT5( مهره های سينه اي دوم  تا پنجم) می باشد.

  جالب است که بعضی از مراجعین نسبت به محل انجام آن تردید یا اعتراض دارند که متذکر می شود کمی بالاتر یعنی مقابل مهره  اول و دوم یا کمی پایین تر یعنی مقابل مهره چهارم و پنجم  و یا حتی ششم ، هیچ  مشکلی ایجاد نمی کند و گاهاً اثر مثبت خوبی را  هم بر جای میگذارد.

حجامت عام همانطور که از نام آن پیداست بر روي کل بدن اثرمی گذارد و حجامت عمومی و موثر برای تمام بدن می باشد.

حتماً  و حتماً حداقل  سالی 2 الی 3 بار حجامت عام را  انجام دهید.

  در کلینیک حجامت پرواز به تمامی مراجعین عزیز توصیه می شود که بالاخص در فصل بهار که مراجعه مي نمايند براي  اولین نوبت ، حتماً حجامت عام را انجام دهند این امر سبب می شود کل دستگاه ها و اندامها و بافت ها و هورمونهای بدن عملکرد بهتری داشته باشند و سبب سلامتي کل بدن  گردد .

 اثرات حجامت عام :

به علت نزدیکی محل  حجامت عام به چندین ارگان مهم بدن ( فرمانده بدن یعنی مغز ، قلب ،ریه ها ، ستون فقرات که شامل طناب عصبی می باشد و حس و حركات کل بدن را به عهده دارد و همچنين نزدیکی به عروق و طناب لنفاوي که در امتداد ستون فقرات می باشد و در سیستم ایمنی  بدن  موثر می باشد)  مهمترین و تاثیر گذار ترین و موثر ترین و بهترین حجامت برای تمامی افراد می باشد که باید حتماً هر سال و هر سال تکرار گردد.

  انجام حجامت عام ، بر روي تمامی ارگانهای مهم ذكر شده  وهمچنین با تاثیر بر روي سایر ارگانهای بدن ، اثر مثبتي در حفظ سلامتي ، کاهش غلظت خون، کاهش و دفع سلولها و گلبولهای مرده جریان خون ،  تقويت سیستم ایمنی بدن ، بهبود اکسیژن رسانی  بافتها و بالاخص بهبود عملکرد ریه ، بهبود خون رسانی به تمامي ارگانها  و لذا سبب  پیشگیری از بروز بسیاری از  بیماریها و افزایش سطح  سلامتی بدن می شود.

درطی انجام حجامت عام حدود 70 الی 150 سی سی خون از بدن خارج  میگردد که بدن  بلافاصله آنرا جایگزین نموده و هیچگونه عارضه ای  برای بدن  نخواهد داشت.

  در کلینیک حجامت پروازهنگام انجام حجامت عام ، بادكش بر روي کتفها وعضلات ناحیه پشت انجام  میشود  تا خون بیشتری در سطح  پوست  جمع گرديده  و حجامت  موثرتري انجام گيرد. ضمن اینکه انجام این بادکش به مانند ماساژ ناحیه پشت و کتفها ، سبب آرامش جسمی و ذهنی افراد گردیده و احساس سر خوشی مناسبی به فرد دست می دهد.

شرایط انجام حجامت عام :

برای انجام حجامت عام نیاز به قطع هیچگونه دارویی حتی آسپرین  و پلاویکس نمی باشد.

  پس از انجام حجامت عام به راحتی می توانید استحمام نمائید .( دقت گردد که در ایام قدیم حجامت در حمام  انجام میشده است و بلافاصله  پس از انجام حجامت بر روی محل زخم  آب ریخته و آنرا می شستند) ولیکن جهت رعایت  هرچه بیشتر سلامتی افراد توصیه می نماییم که پس از  انجام حجامت ، آخر همان شب یا صبح روز بعد استحمام نمائید و هیچگونه مشکل یا عارضه ای هم برای شما رخ نخواهد داد. ( حتی افراد دیابتی یا افرادیکه که دچار بیماریهای خاص دیگر می باشند.)

 انجام حجامت عام برای هر شخص، در هرسنی و با هر سابقه ای و با هر نوع  بیماری و از آن مهمتر برای هرفرد سالمی نیاز و مبرم می باشد.

   دکتر نصرتی _ بهار 1401

حجامت عام
حجامت عام - کلینیک حجامت پرواز
حجامت عام - کلینیک حجامت پرواز
حجامت عام - کلینیک حجامت پرواز
ساعت كار مطب

ساعت كار مطب

ساعت كاري مطب هر روز از ساعت 14.30 الی 19 به جز ايام تعطيل مي باشد.
براي انجام حجامت در اين مركز نيازي به وقت گرفتن نمي باشد و با هر زمان مراجعه ، بلافاصله حجامت براي شما انجام مي شود.

نقشه مطب

آدرس مطب

تهران ، ميدان سپاه ، نبش خيابان خواجه نصيرغربي، پلاك 200 ، واحد 11

طبقه پنجم

آدرس مطب

اطلاعات تماس

شماره تماس: 77611150 - 021
شماره واتساپ : 09301585081
آدرس ايميل: [email protected] کدپستی: 1611745455

error:
Scroll to Top
اسکرول به بالا