حجامت

حجامت زانوها

حجامت زانو :

حجامت زانو ، بسته به علت انجام آن و مشکل بروز نموده میتواند بر روی ناحیه داخلی زانو ، قسمت خارجی زانو و یا پشت زانو انجام گیرد. دقت شود که هنگام حجامت زانو خون تخلیه شده بهیچوجه به اندازه حجامت عام نمیباشد ، بنابراین تصور نگردد که به علت تخلیه کمتر خون ، حجامت فوق بی تاثیر بوده است .

خواص حجامت زانو :

انجام حجامت زانو ضمن اینکه درافراد ورزشکار جهت تقویت زانوها  و پیشگیری از پارگی مینیسکها و رباطهای صليبي ( ACL و PCL ) مفيد است در بهبود عملکرد مفصل زانو هم بسیار موثر بوده و سبب  تقویت زانوها می گردد. دقت شود که وزن اصلی بدن هنگام ایستادن ، فعالیت ورزشی و راه رفتن  بر روی دو قسمت متمرکز می گردد، کمر و زانوها ، بنابراین  تقویت این دو ناحیه سبب جلوگیری ازآسیب به آنها و پیشگیری از دیسک کمر و آرتروز زانوها می گردد در ضمن حجامت زانوها ( درقسمت پشتی زانو ) درافرادیکه دچار دردهای سیاتیکی می باشند که به ساق و قسمت پایینی پاها انتشار دارد بسیار موثر است .

  در کلینیک حجامت پرواز برای افرادیکه دچار دردهای آرتروز زانو و دردهای ناشی از پارگي مينيسك و رباط می باشند، حجامت زانو انجام می گیرد. در ضمن توصیه می گردد افرادیکه دچار التهاب و تورم ودرد مفصل زانو می باشند حتماً حجامت زانو انجام دهند (هرچند دراین افراد زالو درماني بسیار موثر تر می باشد).

یکی دیگر از تاثیرات حجامت زانوها ، جهت رشد قد در کودکان و نوجوانان میباشد. با انجام حجامت زانو میتوان صفحه رشد را در استخوانهای آن ناحیه تحریک نمود تا سبب افزایش قد گردد. 

   دکتر نصرتی _ بهار 1401

حجامت پشت زانو _ دکتر نصرتی
حجامت پشت زانو _ دکتر نصرتی
  حجامت زانو  در کودکان هنگام سن رشد ،جهت افزایش قد هم موثر می باشد.
ساعت كار مطب

ساعت كار مطب

ساعت كاري مطب هر روز از ساعت 14.30 الی 19 به جز ايام تعطيل مي باشد.
براي انجام حجامت در اين مركز نيازي به وقت گرفتن نمي باشد و با هر زمان مراجعه ، بلافاصله حجامت براي شما انجام مي شود.

نقشه مطب

آدرس مطب

تهران ، ميدان سپاه ، نبش خيابان خواجه نصيرغربي، پلاك 200 ، واحد 11

طبقه پنجم

آدرس مطب

اطلاعات تماس

شماره تماس: 77611150 - 021
شماره واتساپ : 09301585081
آدرس ايميل: [email protected] کدپستی: 1611745455

error:
Scroll to Top
اسکرول به بالا